کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

آیین‌نامه اجرایی بند (ج) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

آیین‌نامه اجرایی بند (ج) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

مصوب ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ هیات وزیران

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۷/۱۱ به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران و به استناد بند (ج) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، آیین‌­نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:

آیین‌­نامه اجرایی بند (ج) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

ماده۱ـدر این آیین‌­نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می‌­روند:

الف ـ کمک معیشت: مبلغی معادل حداقل حقوق کارکنان شاغل دولت موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری

ب ـ بنیاد: بنیاد شهید و امور ایثارگران

پ ـ معسر: جانباز و آزاده غیرحالت اشتغال که فاقد درآمد و شغل باشد و هیچگونه خدمات و تسهیلاتی بابت اشتغال از دستگاه­ها و نهادهای دولتی و عمومی غیردولتی دریافت نکرده باشد.

تبصره۱ـ در صورتی که جانباز و آزاده دارای اموال قابل بهره‌­برداری برای اشتغال و یا کسب درآمد باشند، با تشخیص بنیاد مشمول این آیین­ نامه نمی ‌باشند.

تبصره۲ـ جانبازان یا آزادگانی که از صندوق‌­های بیمه و بازنشستگی یا مستمری استفاده می­ کنند و یا جانبازان و آزادگان اناثی که از همسر خود نفقه دریافت می­ کنند مشمول این آیین‌­نامه نمی­‌باشند.

ماده۲ـ مشمولین این آیین­‌نامه برای برخورداری از کمک معیشت موظفند مدارک زیر را به بنیاد محل پرونده خود ارایه نمایند:

الف ـ اصل تقاضانامه مربوط

ب ـ اقرارنامه محضری مبنی بر فاقد شغل و درآمد بودن

ماده۳ـ بنیاد موظف است به منظور برقراری کمک معیشت، اقدامات زیر را به عمل آورد:

الف ـ استعلام از مراجع مربوط شامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق­ های بیمه و بازنشستگی، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حسب مورد به تشخیص بنیاد.

ب ـپایش اطلاعات مشمولین این آیین­‌نامه از حیث اشتغال یا درآمد یا تغییرات ایجاد شده در وضعیت آنان هر شش ماه یکبار.

پ -بررسی و اقدام لازم در خصوص درخواست­های دریافتی.

تبصره ـ دستگاه­‌های مذکور در بند (الف) این ماده موظفند برای احراز عدم ­وجود درآمد مشمولین این آیین­ نامه استعلام­‌های بنیاد را ظرف یک ماه پاسخ دهند.

ماده۴ـ بنیاد موظف است نسبت به اتخاذ تصمیم درباره کمک معیشت مشمولین این آیین­‌نامه براساس اولویت درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماری صعب­العلاج و معلولین دارای محدودیت جسمی حرکتی و ضایعات غیرجانبازی که با تأیید کمیسیون پزشکی قادر به کار نمی­ باشند، ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌­الاجرا شدن این آیین ­نامه اقدام نماید.

ماده۵ـ برقراری و پرداخت کمک معیشت به مشمولین در چهارچوب ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۷ و در سقف اعتبارات تخصیص‌­یافته از ابتدای سال ۱۳۹۷ امکان­‌پذیر است.

ماده۶ـ نظارت بر حسن اجرای این آیین‌­نامه برعهده بنیاد است.

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

بند (ج) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

ج – بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات موضوع ردیف ۱۳۱۶۰۰ جدول شماره (۷)‌ این قانون به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند. آیین‌نامه اجرائی این بند به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا