عضويت در کانال تلگرام اختبار
موسسه خلاقان جوان چتردانش مشهد-رتبه برتر آزمون وکالت خراسان آموزشگاه مجازی حقوقی استاد آنلاین
مهم
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون قضاوت » آگهی آزمون قضاوت ۹۸ (جذب عمومی) منتشر شد

موسسه فاضل برگزار کننده دوره های آمادگی وکالت،قضاوت،سردفتری،کارشناسی ارشد،دکتری حقوق انتشارات جی 5 | بسته های آزمون وکالت

آگهی آزمون قضاوت ۹۸ (جذب عمومی) منتشر شد

مهلت ثبت‌نام از ۴ تیر

برای داوطلبان ایثارگر آزمون جداگانه برگزار نمی‌شود

پایگاه خبری اختبار- جزییات ثبت‌نام و برگزاری آزمون قضاوت سال ۱۳۹۸ (جذب عمومی دانشگاهی و حوزوی) منتشر شد.

بر اساس این آگهی، مهلت ثبت‌نام داوطلبان از ۴ تیرماه آغاز می‌شود و داوطلبان ایثارگر نیز می‌بایست در همین آزمون شرکت کنند. پذیرش زنان نیز با محدودیت‌هایی روبروست.

متن کامل آگهی را در ادامه می‌خوانید:

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی تصدی منصب قضاء در سال ۱۳۹۸ می‌رساند، که ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org از روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ آغاز و در روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ پایان می‌پذیرد. لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، نسبت به ثبت‌نام در آزمون فوق اقدام نمایند.

الف- شرایط عمومی:

۱. تابعیت اصلی ایران.
۲. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.
۳. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها، مگر در صورت احراز توبه.
۴. طهارت مولد
۵. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی
۶. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور.
۷. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.
۸. حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.
۹. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان.
۱۰. داشتن حداقل ۲۲ و حداکثر ۴۰ سال تمام در روز ثبت نام.

ب- شرایط اختصاصی:
دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی زیر:
۱. کارشناسی حقوق یا فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
۲. کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها؛
۳. کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛
۴. سطح دو حوزوی یا بالاتر

پ- مدارک مورد نیاز:
۱.تکمیل تقاضانامه اینترنتی
۲. پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ ۱.۳۵۰.۰۰۰ (یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار) ریال بصورت الکترونیکی از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور
۳. فایل عکس اسکن شده: داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.
۱-۳- عکس ۴ × 3 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ)
۲-۳- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
۳-۳- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×300 پیکسل و حداقل ۳۰۰ ×200 باشد.
۴-۳-تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
۵-۳- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
۶-۳- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
۷-۳- حتی الامکان عکس ، رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره۱- عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.
تبصره۲- درصورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
تذکر مهم: باتوجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، درخصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام میکنند رخ داده است، تاکید میگردد چنانچه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می‌دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

ت- زمان ثبت نام و برگزاری آزمون:

۱- کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند الف و ب این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند (پ) اقدام و از تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ لغایت ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و در پایان ثبت نام به هر یک از داوطلبان کد رهگیری ارائه خواهد شد که داوطلبان لازم است تا پایان کلیه مراحل آزمون این کد را نزد خود نگهداری نمایند. ضمناً یادآور می‌شود ثبت‌نام منحصراً به صورت الکترونیکی می‌باشد و داوطلبان لازم است از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی مذکور نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند و ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول می‌باشد و این دسته از داوطلبان مجاز به شرکت در آزمون نمی‌باشند.
۲- آزمون در روز جمعه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۸ و به صورت تستی برای تمامی داوطلبان اعم از دانشگاهی و حوزوی برگزار می شود.
۳- داوطلبان دانشگاهی پذیرفته شده در آزمون تستی، روز جمعه مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۱۰در آزمون تشریحی شرکت خواهند نمود و از داوطلبان حوزوی پذیرفته شده برای شرکت در مصاحبه علمی دعوت به عمل می آید.
۴- کارت ورود به جلسه آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.
۵- ساعت و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

ث- مواد و ضرایب امتحانی

۱. آزمون داوطلبان دانشگاهی:
۱-۱. استعدادشغلی(ضریب۲)
۱-۲. حقوق مدنی (ضریب۳)
۱-۳. حقوق تجارت (ضریب ۲)
۱-۴. آیین دادرسی و اجرای احکام مدنی (ضریب ۲)
۱-۵. آیین دادرسی و اجرای احکام کیفری (ضریب ۲)
۱-۶. حقوق جزای عمومی (ضریب۳)
۱-۷. حقوق جزای اختصاصی (ضریب ۲)

۲. آزمون داوطلبان حوزوی:
آقایان:
– فقه شامل بیع مکاسب (ضریب ۱)
– اصول فقه شامل جلد یک کفایه الاصول: از ابتدای کتاب تا پایان المقصد الخامس (ضریب ۱)
بانوان:
– فقه شامل ۱۵ کتاب از شرح لمعه: قضاء، شهادت، متاجر، دین، رهن، ضمان، صلح، اجاره، وکالت، شفعه، وصایا، نکاح، حدود، قصاص و دیات (ضریب ۱)
– اصول فقه شامل الحلقه الثانیه شهید صدر (ضریب ۱)

ملاحظات:

۱. با عنایت به نیازمندی دادگستری های سراسر کشور، پذیرش بانوان در این نوبت جذب عمومی با محدودیت‌هایی مواجه است. بر این اساس دادگستری های استان های خراسان رضوی، اصفهان، یزد، قم، فارس و چهارمحال و بختیاری فاقد ظرفیت پذیرش برای بانوان هستند. همچنین دادگستری های مراکز استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، سمنان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، هرمزگان و همدان مشمول این محدودیت هستند. سایر شهرستان های استان های اخیر و استان هایی که نام آنها ذکر نشده، منعی برای پذیرش بانوان ندارند.

۲. ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی، زمان ثبت‌نام خواهد بود. مسؤولیت صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در تقاضانامه به عهده داوطلب است. بنابراین کسانی که شرایط لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، باید از ثبت نام در آزمون خودداری نمایند، در غیر این صورت در مراحل بعدی حذف خواهند شد.

۳. با توجه به عدم برگزاری آزمون ایثارگران بصورت جداگانه در سال جاری، داوطلبان ایثارگر نیز در صورت دارا بودن شرایط می‌بایست در این آزمون شرکت نمایند.

 

← برای عضویت در کانال سروش اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=46520

۱۲۸ نظر

 1. سلام. برای کسی که در حین برگزاری آزمون در حال گذراندن خدمت سربازی هست منعی برای شرکت در آزمون وجود داره؟ ممنون میشم کمک کنید دوستان عزیز.

 2. سلام دوستان.سعی کنیددرآزمون وکالت شرکت کنید قضاوت نرید.من خودم سه دفعه متوالی شرکت کردم رفتم مصاحبه روانشناسی افتادم.اونجافقط باهات احوالپرسی میکنن ومردودمیشی.

 3. سلام خانم زنده دل برای ثبت نام گزینه معدل کل هست یا نه ؟ فارغ التحصیلان ۹۸/۳/۳۱ می توانند شرکت کنند؟

 4. سلام . منظور از آزمون تستی چیه ؟

 5. اینکه نوشتین پذیرش بانوان در این استان ها با محدودیت هست این محدودیت چقدره؟ میشه ریسک کرد و ثبت نام کرد؟

 6. در ثانی هرساله تاریخ آزمون وکالت از یک سال قبل مشخص و معین هستش و داوطلب با اطمینان از تاریخ آزمون میتونه برنامه ریزی داشته باشه. حالا دوست عزیز متوجه شدی که چرا میگم آزمون قضاوت استاندارد نیست! به همین دلیل و خیلی دلایل دیگه…

 7. سلام
  یعنی خانمی که از اصفهان یا قم باشه و بخاد ازمون بده کلا نمیتونه ازمون شرکت کنه یا فقط در صورتی که قبول بشه نمیتونه تو این شهرایی که خانم نمیگیرن باشه؟؟!!

 8. همه رشته ای گرامی آقای اشکان، اتفاقا سوالات حقوق تجارت آزمون وکالت کاملا استاندارد بودند و شما متأسفانه از منابع بیست سال پیش استفاده کردید و منابع شناس نیستید! کسی که میخواد هر آزمون حقوقی شرکت کنه باید تا روز آزمون سایت روزنامه رسمی رو چک کنه برای اطلاع از قوانین و آیین نامه ها و دستورالعمل ها و آرای وحدت رویه جدید. ضمناً، بررسی کتب اساتید صاحب تألیف سه دانشگاه اول رشته حقوق که کتب این اساتید غالباً در انتشارات میزان، شرکت سهامی انتشار و گنج دانش و شهر دانش منتشر می شوند. مثلاً، در همین چند ماه اخیر یک کتاب از آقای دکتر صفایی با عنوان شفعه، وصیت و ارث از انتشارات شرکت سهامی انتشار چاپ شده است. همون سه سؤال حقوق تجارت آزمون وکالت که شما نتونستید جواب بدید بنده که برا آزمون دکتری حقوق خصوصی مطالعه می کردم جوابش تو کتاب مقدمه حقوق تجارت آقای دکتر کورش کاویانی (دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی) از نشر میزان بود. موفق و پیروز باشید.

 9. دوست گرامی آقای اشکان، من خودم وکیل دادگستری تهرانم دانشگاهی که درس خوندم جز سه دانشگاه اول گروه الف معرفی شده از طرف قوه قضاییه برا آزمون جذب اختصاصی هستش. اما وکالت رو انتخاب کردم و اگه بری یه سری به نظرات دوستان شرکت کننده آزمون قضاوت تو همین سایت اختبار بندازی که چطور با روح و روان جوون مردم که دو تا سه سال درگیر مصاحبه بوده، بازی کردن؛ اون موقع متوجه سطح کیفی و استاندارد آزمون قضاوت میشی!!! آزمون وکالت استاندارد هست چون با روح و روان داوطلب بازی نمیکنه، استاندارده چون اگه تو آزمون قضاوت نخبه شماره یک هم باشی آخرش یه انگ روانشناسی بهت می‌زنند و یه پیامک یه خطی برات میاد که شما رد شدی و والسلام! حالا دوباره شما بگو آزمون قضاوت استاندارد هستش! پس زیاد به ورق زدن کتابا برا آزمون قضاوت امیدوار نباش دوست عزیز. موفق و پیروز باشید.

 10. با سلام.آیا بومی بودن ملاک هستش؟نمیشه واسه یه استان دیگه شرکت کنیم؟

 11. سلام دوستان عزیز..من این کار قوه قضاییه رو قبول ندارم و حمایت هم نمیکنم ک بدون برنامه ریزی مواعد ازمون رو جا به جا میکنن..من خودم پارسال ازدواج کردم.رو این ازمون حساب کردم..یه دفعه دیدم زمان ازمون تغییر کرد..دو ماه کشیدن جلو..تموم برنامه ریزیام ب باد رفت…الانم خودتونو ناراحت نکنین..و بذارین این ازمون در جای خودش برگزار بشه..

 12. سلام خدمت دوستان عزیز من یک سوال مهم دارم لطف میکنید پاسخ بدید اگه یک نفر سنش در زمان ثبت نام ۴۰سال و ۳ماه باشه میتونه ثبت نام کنه با توجه به اینکه اطلاعیه گفته ۴۰ سال تمام باشه

 13. سلام خدمت دوستان عزیز من یک سوال مهم دارم لطف میکنید پاسخ

 14. با سلام خواهشا یه نفر جواب بده مثل سالهای قبل دانشجوهای ترم اخر میتونن شرکت کنن الان من شیش ماهه شب و روز دارم درس میخونم اگه نتونم شرکت که دیگه کل زندگیم عوض میشه اگه کسی میدونه لطفا جواب بده 🙏🙏🙏🙏🙏

 15. سلام آیا دانشجوهای ترم آخر باید معدل کل را وارد کنند ؟ اگر تا ۱۰ تیر همه نمرات وارد نشد چی ؟

  • کسی که ۴۰ سال و ۱ماه داره میتونه ثبت نام بکنه

  • سلام با توجه به بند ۲ بخش ملاحظات که مقرر کرده “۲. ملاک احراز شرایط عمومی و اختصاصی، زمان ثبت‌نام خواهد بود.” و همچنین بند ۱ از بخش ب شرایط اختصاصی که دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی را فرض نموده شما نمی توانید در آزمون شرکت کنید و اگر هم شرکت کنید و قبول بشید، پذیرفته نخواهید شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*