عضويت در کانال تلگرام اختبار
یکشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

رسانا پلتفرم آموزش آنلاین حقوق کانال تلگرام پایگاه خبری اختبار خبرنامه ایمیلی پایگاه خبری اختبار

آخرین مطالب
خانه » اخبار » دادسرای امور بین الملل تشکیل خواهد شد

همایش راهکارهای موفقیت چتردانش
آموزش مجازی حقوق و وکالت استاد آنلاین
بسته های حقوقی جی5

دادسرای امور بین الملل تشکیل خواهد شد

Share Button

رسیدگی به جرائم اتباع بیگانه و طرح دعوای اتباع ایران علیه اتباع و دولت های خارجی در دادسرای امور بین الملل انجام خواهد شد

سخنگوی کمسیون قضایی مجلس با بیان اینکه هدف اصلی تشکیل دادسرای امور بین‌الملل جلوگیری از تضییع حقوق کشورها است، گفت: این مجمع قضایی به منظور طرح دعوی علیه دولتهای خارجی در موارد لازم تشکیل می‌شود.

“محمد‌علی اسفنانی” سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران،  با اشاره به تشکیل دادسرای امور بین‌الملل اظهار داشت: دادسرای امور بین‌الملل به دستور رئیس قوه قضاییه به منظور طرح دعاوی علیه سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های خارجی تاسیس خواهد شد.
اسفنانی ادامه داد: پیش از این، دعاوی مربوط به امور بین‌الملل در دیوان داوری لاهه مورد بررسی و در صورتی که به طرح دعوا منجر می‌شد، در دادگاه بین‌المللی لاهه مورد تعقیب قرار می‌گرفت.
وی هدف اصلی تشکیل دادسرای امور بین‌الملل را جلوگیری از تضییع حقوق کشورها دانست و تصریح کرد: متاسفانه در دادگاههای برخی از کشورها، احکامی به ناحق علیه کشورمان صادر می‌شود لذا این مجمع قضایی به منظور طرح دعوی علیه دولتهای خارجی تاسیس خواهد شد.
سخنگوی کمسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه متاسفانه تاکنون سازوکاری جامع برای حل دعاوی بین‌المللی در نظام حقوقی کشورمان نداشته‌ایم، ابراز امیدواری کرد که  تشکیل دادسرای امور بین‌الملل برای رسیدگی به این مهم اثرگذار باشد.
گفتنی است قرار است جرایم مربوط به اتباع  بیگانه و همچنین شکایات اتباع ایرانی از اتباع خارجی در مجمع قضایی امور بین‌الملل  مورد رسیدگی قرار گیرد.

اختبار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

عضویت در کانال تلگرام پایگاه خبری اختبار


برای درج آگهی در پایگاه خبری اختبار اینجا کلیک کنید

لینک کوتاه این نوشته: http://www.ekhtebar.com/?p=4199