عضويت در کانال تلگرام اختبار
چهارشنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۷

اخبار لحظه‌ای آزمون وکالت 97 کانال تلگرام پایگاه خبری اختبار خبرنامه ایمیلی پایگاه خبری اختبار

آخرین مطالب
خانه » قوانین و مصوبات » آیین نامه ها » آیین‌نامه کشت فراسرزمینی

آموزش مجازی حقوق و وکالت استاد آنلاین
مشاوره رایگان موسسه جی5 برای وکالت قضاوت ارشد و دکتری

آیین‌نامه کشت فراسرزمینی

Share Button

آیین‌نامه کشت فرا سرزمینی

مصوب ۱۳۹۵/۱/۲۹ هیات وزیران

مصوب هیأت وزیران در جلسه ۲۹/۱/۱۳۹۵ به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین‌نامه کشت فراسرزمینی را به شرح زیر تصویب کرد:

ماده۱ـ در این آیین­ نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می­روند:

الف ـ کشت فراسرزمینی: بهره ­برداری از منابع، عوامل، ظرفیت­ ها و امکانات سایر کشورها برای تولید محصولات کشاورزی مورد نیاز در راستای حفظ منابع پایه تولید و ارتقای امنیت غذایی و سایر نیازهای صنعتی کشور.

ب ـ متقاضی: کلیه اشخاص حقیقی ساکن ایران و اشخاص حقوقی ایرانی که در چارچوب ضوابط این آیین­ نامه داوطلب کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف

می­ باشند.

ماده۲ـ وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری وزارتخانه­ های امور خارجه و امور اقتصادی و دارایی و سایر دستگاه­ های ذی­ربط و با رعایت قوانین و مقررات مربوط، نسبت به تنظیم و ارایه مشوق­ ها و حمایت­ ها به متقاضیان کشت فراسرزمینی، از جمله موارد زیر اقدام نماید:

الف ـ انجام پشتیبانی، ارایه اطلاعات و مشاوره­های لازم به متقاضی.

ب ـ تعهد خرید محصولات و یا تولید قراردادی در شرایط رقابتی در مورد محصولات مورد نیازی که اولویت آنها توسط وزارت جهاد کشاورزی اعلام و در چارچوب مقادیر مصوب انجام می­شود.

تبصره ـ ضوابط تعیین صلاحیت حرفه­ای متقاضیان کشت فراسرزمینی توسط
وزارت جهاد کشاورزی تعیین می­شود.

ماده۳ـ وزارت امور خارجه مکلف است با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به انجام موارد زیر اقدام نماید:

الف ـ تنظیم و مبادله تفاهم ­نامه­ های دو جانبه به منظور اخذ مجوز فعالیت جهت تولید، صدور محصولات تولیدی و بهره­ گیری از ابزارهای سیاسی و حقوقی موجود برای برقراری امنیت سرمایه­ گذاری متقاضیان در کشورهای هدف.

ب ـ حمایت­ های حقوقی، قانونی و مدنی از متقاضیان در کشورهای هدف.

پ ـ ارایه تسهیلات لازم در خصوص امور کنسولی، اخذ روادید، اقامت و کار برای متقاضیان در کشورهای هدف با معرفی وزارت جهاد کشاورزی.

ت ـ جمع ­آوری و ارایه اطلاعات لازم از کشورهای هدف به ویژه در خصوص قوانین، مقررات، ضوابط و شرایط سرمایه­ گذاری، مالکیت، اجاره و بهره­ برداری از اراضی به وزارت جهاد کشاورزی.

ماده۴ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی (شرکت مادرتخصصی سرمایه­ گذاری­های خارجی ایران) مجاز است با متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی در اجرای پروژه­ های بزرگ کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف با رعایت قوانین و مقررات مربوط مشارکت نماید.

ماده۵ ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط نسبت به تأمین ارز مورد نیاز در قالب اعتبار خرید محصولات تولیدی اقدام نماید.

ماده۶ ـ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نسبت به حمایت از نیروی کار ایرانی متقاضی کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف اقدام نماید.

ماده۷ـ صندوق توسعه ملی مجاز است در چارچوب ضوابط و مقررات مربوط، نسبت به تأمین تسهیلات مورد نیاز متقاضیان کشت فراسرزمینی در کشورهای هدف با معرفی وزارت جهاد کشاورزی اقدام نماید.

ماده۸ ـ این آیین­ نامه صرفاً شامل متقاضیانی می­شود که با وزارت جهاد کشاورزی جهت تأمین اهداف مذکور در این آیین­ نامه قرارداد منعقد نموده باشند.

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: http://www.ekhtebar.com/?p=20357

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*